Istotą metody elektrostymulacji Viktora Żenni jest działanie słabymi prądami elektrycznymi zwanymi Prądami Bernarda na chore i osłabione organy.

Viktor Żenni posługuje się tym samym aparatem, który wykorzystywany jest w fizykoterapii, jednak zmodyfikował go, podobnie jak całą metodę. Jedną elektrodę przykłada na kręgosłupie, a drugą na głowie, czole, szyji lub w punktach, które są uzależnione od rodzaju schorzenia. Wynalazca stwierdza, że stosowane w ten sposób prądy pobudzają układ nerwowy, co w konsekwencji powoduje wzmożoną aktywność organizmu i daje efekty terapeutyczne.

Prądy Bernarda zwane diadynamicznymi, mają niską częstotliwość i już od dawna znane są w fizykoterapii. Poprzez zmianę modulacji i przerywanie w odpowiednich odstępach czasu uzyskuje się ich różne jakości. Działają przeciwbólowo, rozszerzają naczynia krwionośne, zmniejszają napięcie mięśni szkieletowych, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie w leczeniu nerwobólów, zaburzeń ukrwienia obwodowego oraz stanów po urazach stawów, mięśni i ścięgien.

Sposób przeprowadzenia stymulacji zależy od danego schorzenia czy problemu u pacjenta. Jedna stymulacja metodą Żenni trwa około 40 minut i zaleca sie wykonywać je co 7-30 dni w serii od 5 powtórzeń do uzyskania poprawy zdrowia czy zaniku problemu.

Dlaczego to działa – WIKTOR ZENNI, polski naukowiec, wynalazca, fizyk z zawodu, przez pond 20 lat pracował nad swoją metodą w Australii, a od 1998 roku działa w Polsce. Opracowaną przez siebie metodę elektrostymulacji centralnego systemu nerwowego, nazwaną metodą Zenni, stosuje z powodzeniem od 1991 roku w Australii i na całym świecie. Zainteresowali się nią Japończycy i Amerykanie. Demonstrował ją w Tokio oraz w Stanach Zjednoczonych, m.in. w Instytucie Dr Shealy w Springfield i na uniwersytecie w Colombo. . „Stymulacja metodą Zenni” została opatentowana przez Australijski. Urząd Patentowy. Uznał ją, powściągliwy w pochwalnych opiniach Związek Lekarzy Australijskich. Wkrótce największa gazeta australijska „The West Australian” doniosła, że stan zdrowia dzieci z porażeniem mózgowym, dzięki metodzie Zenni, skutecznie i trwale się poprawia. Metoda zyskała też uznanie Uniwersytetu w Colombo (USA), który zaprosił Wiktora Żenni, by uczył stymulacji amerykańskich studentów. Wieloletnia praktyka potwierdziła, że oddziaływanie delikatnymi impulsami elektrycznymi w odpowiednich miejscach na ciele odbywa się bezinwazyjnie i przynosi poprawę stanu zdrowia. Prądy Bernarda stymulują centralny układ nerwowy i regulują gospodarkę hormonalną, czyli po prostu normalizują wydzielanie hormonów.

Główną rolę w sterowaniu podstawowymi funkcjami organizmu odgrywa podwzgórze, które przekształca elektryczne sygnały mózgu na hormonalne informacje przekazywane do organów ciała. Odpowiednia stymulacja elektryczna może usprawnić procesy elektrochemiczne zachodzące pomiędzy mózgiem, a gruczołami dokrewnymi w ciele człowieka wspomagając w korzystny sposób działanie poszczególnych organów. Prądy Bernarda zwane także diadynamicznymi, mają niską częstotliwość i od dawna znane są w fizykoterapii. Poprzez zmianę modulacji i przerywanie w odpowiednich odstępach czasu uzyskuje się ich różne jakości. Działają przeciwbólowo, rozszerzają naczynia krwionośne, pobudzają układ nerwowy, co w konsekwencji powoduje wzmożoną aktywność organizmu i daje efekty terapeutyczne. Do niedawna prądy diadynamiczne i galwaniczne nie były wykorzystywane do stymulacji narządów wewnętrznych, gruczołów ani mózgu. Tak więc prądy lecznicze i metoda Zenni są doskonałym uzupełnieniem terapii. W procesie elektrostymulacji układu nerwowego i hormonalnego ważną rolę pełni przysadka mózgowa, ponieważ przy każdym zabiegu jest stymulowana i pobudzana w celu wyrównania poziomów hormonów oraz pobudzenia układu odpornościowego. Doktor Viktor Żenni wykorzystując stosowany w medycynie aparat emitujący tzw. prądy Bernarda opracował nowatorską metodę elektrostymulacji. Jest to pierwsze na świecie polskie urządzenie wykazujące właściwości naprawcze tkanki, dzięki temu można prowadzić w wielu przypadkach bezoperacyjne leczenie. Układ hormonalny ściśle współdziałając poprzez podwzgórze z przysadką mózgową współdziała z układem nerwowym. W związku z tym coraz częściej określa się te dwa układy jako układ neurohormonalny. Tak więc centrum ośrodkowego układu neurohormonalnego w sterowaniu podstawowymi funkcjami organizmu odgrywa podwzgórze, które przekształca elektryczne sygnały mózgu na hormonalne informacje przekazywane do organów ciała. Odpowiednia stymulacja elektryczna usprawnia procesy elektrochemiczne zachodzące pomiędzy mózgiem a gruczołami dokrewnymi wspomagając w korzystny sposób działanie poszczególnych gruczołów i narządów. W metodzie tej wykorzystywane są interakcje zachodzące pomiędzy przysadką mózgową i szyszynką a docelowymi gruczołami wydzielania wewnętrznego.

Pamiętajmy także o PODSTAWOWEJ ZASADZIE BIOLOGICZNEJ – organizm ludzki jest układem samoregulującym się. By uzyskać odpowiedni efekt terapeuci stosują różne bodźce fizyczne – w naszym gabinecie jest to energia elektryczna.

BIOMEDYCYNA
Biomedycyna inaczej Medycyna Bioinformacyjna - jest to medycyna wykorzystująca osiągnięcia nauk biologicznych, biofizycznych, biochemicznych oraz biotechnologicznych
OCZYSZCZANIE ION-DETOX
W 2003 roku dwóch amerykańskich naukowców Peter Agre i Roderick Mackinnon dostali nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie kanałów wodnych w błonach komórkowych.
SCAN CAŁEGO ORGANIZMU
Wstępna automatyczna diagnostyka na podstawie kilkudziesięciu pomiarów między sześcioma elektrodami z wyjawieniem stref lokalizacji patologii w ciągu 3-8 minut.
CHOROBY WYWOŁANE PASOŻYTAMI
Inwazja pasożytnicza, obecność bakterii i wirusów w naszym organiźmie mogą powodować poważne zmiany i dolegliwości. Osłabiają nasz system immunologiczny powodując osłabienia tkanek, stany zapalne, cysty, guzy, torbiele
NIETOLERANCJA POKARMOWA
Nietolerancję pokarmową ostatnio zalicza się do chorób cywilizacyjnych i jej rozwój coraz częściej spowodowany jest zastosowaniem środków chemicznych w produkcji żywności
PLAZMOTERAPIA
Do likwidacji patogenów, a także do terapii schorzeń wykorzystujemy najnowocześniejszy i najskuteczniejszy w tej chwili na Świecie GENERATOR PLAZMOWY RIFE’A, który emituje falę plazmową
ŚWIECOWANIE USZU
Świecowanie uszu to intensywny harmonijny relaks oraz efekt uzdrawiający cały system słuchowy