MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Masaż bańką chińską zaliczany jest do masaży relaksacyjno-leczniczych. Zabieg ma na celu wspomaganie metabolizmu organizmu w celu wydalenia zbędnych toksyn. Zabieg ten znajduje także inne zastosowanie – masaż pozwala poprawić wygląd sylwetki. Jego technika opiera się na zasadach starożytnej medycyny chińskiej, stosowanej z powodzeniem do dziś.

Na czym polega masaż bańką chińską

Sposób działania polega na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek.

Zabieg rozpoczyna się od nasmarowania ciała specjalnym olejkiem. Następnie terapeuta przystawia bańkę do wybranego punktu na ciele i przyciska. W ten sposób wytwarza się podciśnienie, dzięki któremu bańka przysysa się do skóry.

Powstałe podciśnienie, w wyniku którego następuje:

·        rozszerzenie naczyń krwionośnych,

·        polepszenie ukrwienia skóry i mięśni.

Wśród innych korzyści warto wymienić również:

 ·        pobudzenie układu immunologicznego,  

·        zmniejszenie napięcia mięśniowego, 

·        niwelowanie bólów mięśni,

·        wzmocnienie słabych tkanek mięśniowych oraz,

·        regulację krążenie krwi i limfy.

Ponadto zabieg:

·        odstresowuje,

·        relaksuje,

·        stymuluje funkcjonowanie narządów wewnętrznych poprzez działanie na punkty meridiana moczowego.

Co ważne,

·        inicjuje proces samouzdrawiania organizmu.

Można go stosować również profilaktycznie.

Jeden seans trwa z reguły 15-30 minut. W przypadku większych partii ciała, czas jego trwania może wydłużyć się nawet do 60 minut.

W celu uzyskania jak najlepszych efektów, masaż należy wykonywać w serii 10 zabiegów. Ponieważ jego wykonanie wymaga gruntownej wiedzy z anatomii i fizjologii człowieka, powinien być wykonany przez specjalistę.

BIOMEDYCYNA
Biomedycyna inaczej Medycyna Bioinformacyjna - jest to medycyna wykorzystująca osiągnięcia nauk biologicznych, biofizycznych, biochemicznych oraz biotechnologicznych
OCZYSZCZANIE ION-DETOX
W 2003 roku dwóch amerykańskich naukowców Peter Agre i Roderick Mackinnon dostali nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie kanałów wodnych w błonach komórkowych.
SCAN CAŁEGO ORGANIZMU
Wstępna automatyczna diagnostyka na podstawie kilkudziesięciu pomiarów między sześcioma elektrodami z wyjawieniem stref lokalizacji patologii w ciągu 3-8 minut.
CHOROBY WYWOŁANE PASOŻYTAMI
Inwazja pasożytnicza, obecność bakterii i wirusów w naszym organiźmie mogą powodować poważne zmiany i dolegliwości. Osłabiają nasz system immunologiczny powodując osłabienia tkanek, stany zapalne, cysty, guzy, torbiele
NIETOLERANCJA POKARMOWA
Nietolerancję pokarmową ostatnio zalicza się do chorób cywilizacyjnych i jej rozwój coraz częściej spowodowany jest zastosowaniem środków chemicznych w produkcji żywności
PLAZMOTERAPIA
Do likwidacji patogenów, a także do terapii schorzeń wykorzystujemy najnowocześniejszy i najskuteczniejszy w tej chwili na Świecie GENERATOR PLAZMOWY RIFE’A, który emituje falę plazmową
ŚWIECOWANIE USZU
Świecowanie uszu to intensywny harmonijny relaks oraz efekt uzdrawiający cały system słuchowy